Buchardt Audio A500 – aktywne monitory


„A” w nazwie nowej serii Buchardt Audio nie oznacza po prostu kolejnej serii aktywnych kolumn głośnikowych. Jest to całkowicie nowa koncepcja głośników o niespotykanej wszechstronności.
W pełni aktywne kolumny dostosowują się całkowicie do Twoich potrzeb, dzięki zaawansowanej technologii. Mogą być używane zarówno jako system stereo, jak i kino domowe. A500 moga być również użyte do budowy małego systemu stereo high-end.

Nowe kolumny buchardt audio A500 to nowoczesna, bardzo zaawansowana konstrukcja aktywna, zbudowana na platformie, którą wykorzystano także w podłogowym modelu A700.

Pod względem akustycznym, monitory A500 bazują na konstrukcji uznanych i bardzo udanych zestawów pasywnych S400. Kluczową zmianą są nie tylko wbudowane wzmacniacze i cyfrowe zwrotnice DSP, ale także wbudowana łączność bezprzewodowa w otwartym standardzie WiSA umożliwiającym bezstratną transmisję sygnału PCM 24 bity / 96 kHz przy błędzie synchronizacji nieprzekraczającym jednej próbki sygnału (granicznie jest to więc 1/96000 s) i minimalnej latencji.

Użyty w kolumnach 4-rdzeniowy procesor DSP nie tylko zawiaduje całą komunikacją, streamingiem i filtracją sygnału, wykorzystując potencjał 2700 pomiarów akustycznych każdego z głośników, jakie przeprowadził Mads Buchardt, ale także realizuje dodatkową funkcję – LLE (Low Level Enhancement). Przy małych poziomach głośności, nieprzekraczających 70 dB, sygnał jest korygowany pod kątem krzywej czułości naszego słuchu, co pozwala zachować soczystość brzmienia muzyki odtwarzanej w tle.

A500 mogą pracować w konfiguracji 2,5-drożnej lub 3-drożnej, zależnie od preferencji użytkownika. Buchardt przewdział bowiem możliwość łatwiej zmiany filtracji za pomocą innych plików konfiguracyjnych (master files). Standardowo, układ jest 2,5-drożny, co oznacza, że wooofer na przedniej ściance działa równolegle z głośnikiem basowym umieszczonym z tyłu (pracującym tylko do 150 Hz). A500 zostały zaprojektowane pod kątem uzyskania maksymalnej liniowości charakterystyki (25 Hz – 40 kHz +/- 1,5 dB) i znakomitej dyspersji.

Pełnię funkcjonalności głośników wykorzystuje opcjonalny hub z wejściami dla źródeł analogowych i cyfrowych. Bez niego kolumny można podłączyć analogowo do przedwzmacniacza lub DAC-a kablami RCA lub XLR.

Charakterystyka:

  • 3 wzmacniacze klasy D do każdego głośnika (3x150W)
  • czterordzeniowy procesor DSP
  • w pełni cyfrowy tor audio (PDS)
  • podwójny układ DAC Cirrus Logic CS4398
  • korekcja przy cichym słuchaniu (LLE)
  • 2,5 lub 3 – drożna konstrukcja zamknięta
  • A500 zostały rozbudowane o hub z pilotem – możliwość korzystania z Bluetooth, Airplay, Spotify Connect, Chromecast i strumieniowania sieciowego UPnP.
  • A500 ma najlepszą dostępną technologię bezprzewodowego dźwięku. Obsługuje transmisję bezprzewodową z dowolnego nadajnika WiSA o bezstratnej rozdzielczości 24 bit / 96 kHz.
  • dostępna opcja korekcji pomieszczenia za pośrednictwem aplikacji na iOs i Android.

Kolumny są już dostępne w regularnej sprzedaży, cena za parę to 15 990 zł