• Moc: do 250 Wat
  • Impedancja: 8 ohm
  • Skuteczność (1W, 1m): 90 dB
  • Pasmo przenoszenia: 40-35.000 Hz +/- 1.5 dB
  • Wymiary (SxWxG): 14,5x118x29 cm
  • Waga: 21,8 kg
  • Wersja poprawiona kolumn od numeru seryjnego: 148443

SA mantra 70


Bliżej muzyki… to nasza mantra.

Kolumny SA są projektowane w taki sposób, by przybliżały każdego słuchacza do ulubionych artystów. Esencją naszego brzmienia jest precyzja i muzykalność, a kolumny mantra 70 są jednym z najlepszych przedstawicieli tych wartości.

Spoglądając na SA mantra 70, od razu rzucają się w oczy cechy charakterystyczne dla marki System Audio, którym firma jest wierna od wielu lat i które zagwarantowały kolumnom SA wiele nagród i wyróżnień.

Szybkość

Kolumny SA są znane ze specjalnie projektowanych przetworników niskotonowych, które charakteryzują się lekkimi membranami, potrafiącymi wygenerować niskie częstotliwości z niewiarygodną precyzją. Ich wyjątkowo duży skok, pozwala na przetoczenie dużych ilości powietrza.

Połączenie szybkości i dużego skoku jest jedną z wyjątkowych cech kolumn SA.

Innowacje korzyścią dla jakości brzmienia.

Gdy spojrzymy na specjalną konfigurację MTM przetworników średnio i wysokotonowych w kolumnach Mantra 70, od razu widać innowację. Konstrukcja ta ogranicza zakres odbić dźwięków od podłogi i sufitu.

Połączenie 4 mocnych niskotonowców wraz z układem MTM to innowacja, która wpływa na zmniejszenie granic między artystą a odbiorcą. Kolejny zabieg niespotykany w innych kolumnach, przybliżający słuchacza do muzyki.

Twórca i jego mantra

System Audio A/S zostało założone w 1984r przez Ole Witthøft’a, który nie mógł znaleźć kolumn oferujących brzmienie maksymalnie zbliżające go do artysty, podczas słuchania muzyki w domu. Podczas prac badawczych, odkrył że aby kolumny brzmiały zgodnie z oczekiwaniami, muszą być zbudowane w oparciu o pewien konkretny system. Ów system stał się częścią nazwy firmy jaką założył.

Redukcja jako element projektu

Wszystkie kolumny SA swój żywot rozpoczynają zawsze na desce kreślarskiej Ole i pomimo że w projekt zawsze zaangażowani są światowej renomy eksperci z zakresu akustyki, mechaniki i elektroniki, to projekt dostaje zielone światło tylko wtedy, gdy Ole jest zadowolony z wyniku.

Jedna z zasad, jakimi kieruje się Ole dotyczy prostoty i redukcji niepotrzebnych elementów w każdym możliwym aspekcie życia. To dlatego kolumny SA nie posiadają niepotrzebnych dekoracji z zewnątrz. Ich wewnętrzna konstrukcja bazuje na układach o możliwie najmniejszej liczbie elementów, gwarantujących najprostszą ścieżkę sygnału.

Zasada ta pociąga za sobą także redukcję masy przetworników, co z kolei pociąga za sobą poprawę brzmienia. Być może najbardziej istotnym aspektem zasady redukcji nad jakim pracuje Ole, jest zmniejszenie uzależnienia kolumny od akustyki pomieszczenia.

Upraszczanie szczegółów prowadzi do optymalizacji doznań. Innymi słowy: mniej znaczy więcej.