SA pandion 30
 • Moc: do 300 Wat
 • Impedancja: 4-8 Ohm
 • Skuteczność (1W / 1m): 90 dB
 • Pasmo przenoszenia + / – 1.5 dB: 30-25.000 Hz
 • Punkty podziału na zwrotnicach: 2200 Hz (24 dB/oct.)
 • Tweeter:: 1 x D2905/9900X7 Q113
 • Woofer: 2 x 15W/8531GX8 Q113
 • Budowa: 2-drożna, bass reflex
 • Zalecana moc wzmacniaczar: min. 70 Wat
 • Pakowane osobno
 • Waga: 20.5 kg
 • Wymiary (SxWxG) cm: 17.5 x 120 x 22.5
 • Plinta: ø35 cm
 • Wymiary w opakowaniu (SxWxG) cm: 44.3 x 44.9 x 129
 • Waga z opakowaniem: 26 kg
 • Zalecane ustawienie: Podłoga, 10-35 cm od ściany

SA pandion 30


Dom jest tam… Gdzie sztuka

SA pandion 30 to marzenie. Wystarczy włączyć jakikolwiek rodzaj muzyki, a kolumny zaczarują każde miejsce, wypełniając je energicznym, finezyjnym dźwiękiem, tworząc przy tym niezwykłą atmosferę.

SA pandion 30 to zaproszenie do świata muzyki.

Na ręcznie budowane SA pandion 30 składa się ponad 30 lat doświadczenia w zakresie konstrukcji kolumn. Odzwierciedliliśmy to nie tylko w brzmieniu, ale także w wyglądzie.

Dźwięki z nich płynące zbliżą Cię do ulubionych artystów, nie zależnie od tego, czy będzie to muzyka akustyczna, czy elektroniczna. Zadbaj o odpowiednio dobre źródło, wzmocnienie i okablowanie, a będziesz się cieszył niesamowitymi dźwiękami przez długie lata.

Zaprojektowane jak żadne inne

Nasze kolumny linii Pandion jako pierwsze na świecie zostały zaprojektowane w szczególny sposób. Zespół łączący siły inżynierów SA oraz specjalistów różnych innych dziedzin regularnie publikował efekty prac na otwartym forum, dzięki czemu tysiące użytkowników miało po raz pierwszy możliwość śledzenia postępów prac.

Linia kolumn SA pandion jest prawdopodobnie jedyną na świecie, która została sprawdzona i zatwierdzona przez 25 inżynierów i muzyków oraz przez niemal 100 entuzjastów, zanim w ogóle rozpoczęto ich produkcję. Specjalny proces projektowania przyniósł wyjątkowo pozytywne rezultaty.

Ostatnie słowo należy do dźwięku

Konstrukcja obudowy ma bardzo duży wpływ na końcową jakość brzmienia, dlatego ekipa pracująca nad SA pandion 30 korzystała z zaawansowanych programów obliczeniowych 3D.

W przypadku każdej kolumny SA, to brzmienie ma zawsze ostatnie słowo. Brzmienie kolumn SA jest wyjątkowe m.in. dlatego, że w naszych kolumnach stosujemy rozwiązania, jakich próżno szukać w jakiejkolwiek innej konstrukcji zespołów głośnikowych.

Czyżby najlepszy na świecie, 13 cm przetwornik niskotonowy?

W SA uważamy, że szybkość pracy przetworników jest wyjątkowo ważna dla uzyskania odpowiedniej liczby szczegółów i zachowania odpowiedniego rytmu. Dlatego bazujemy na stosunkowo niewielkich, ale wyjątkowo mocnych i szybkich przetwornikach, tworzonych z olbrzymią precyzją. Woofer w kolumnach SA pandion 30 został specjalnie zaprojektowany. Jego konstrukcja umożliwia mu przetoczenie do sześciu razy większej ilości powietrza, w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami.

Z reguły, aby zapobiec podkolorowaniom, membrany pokrywa się materiałem tłumiącym. To jednak sprawia, że stają się one cięższe. Membrany naszego głośnika zostały zbudowane z wykorzystaniem włókna szklanego. By ograniczyć ich wagę, zamiast klasycznej metody, stworzono specjalne szczeliny, które wypełniono materiałem tłumiącym. Takie powstałe przetworniki są lżejsze i zapewniają optymalną szybkość pracy.

Wewnątrz magnesów w przetwornikach niskotonowych zamontowaliśmy specjalne pierścienie wykonane z miedzi i aluminium. To rozwiązanie minimalizuje zniekształcenia i koncentruje siłę magnetyczną.

Specjalna konstrukcja sprawia, że głośniki niskotonowe oferują niezwykle precyzyjne brzmienie, z wyjątkowym basem, jakiego nie dostarczy żadna inna konstrukcja. Aby w pełni docenić efekt końcowy, po prostu trzeba to usłyszeć.

Czy wspomnieliśmy że każda kolumna SA pandion 30 ma po dwa takie niesamowite przetworniki?

Szczegóły zostawmy ekspertom

Delikatny. Zwiewny, Szczegółowy. To słowa często używane w odniesieniu do naszych konstrukcji, z których bez wysiłku wypływają najmniejsze szczegóły dowolnego rodzaju  muzyki, unosząc się i odrywając od kolumn, stanowiąc niejako zaproszenie do dalszych doświadczeń. Aby odwzorować najmniejsze niuanse jakie zawiera muzyka, tweeter musi być wyjątkowo precyzyjnym instrumentem. Dlatego zaprojektowaliśmy, nasze super lekkie, aluminiowe membrany tak, by były w stanie, w sposób kontrolowany wykonywać ruchy na poziomie zaledwie 0,0005mm. Gwarantuje to wyjątkową responsywność i detaliczność. Przetwornik wysokotonowy skonstruowano tak, by zachował odpowiedni charakter i jakość brzmienia nawet w przypadku głośnego odtwarzania muzyki.

Przetwornik z tweeterem w kształcie tzw. falowodu osadzono w dedykowanej, akustycznie zaadaptowanej przegrodzie, co pozwala na znacznie lepszą kontrolę dyspersji.

Pandion, czyli rybołów

Pandion to łacińska nazwa drapieżnego ptaka znanego jako rybołów. Tak jak rybołów przemierza rozległe obszary w poszukiwaniu pożywienia, tak kolumny pandion powstały dzięki wiedzy ekspertów, która swoim obszarem wykracza znacznie poza sferę samej inżynierii dźwięku.