SA mantra 5
 • Wykończenia: czarny połysk, naturalny orzech, satynowa biel
 • Moc: 140 Wat
 • Pasmo przenoszenia +/- 1.5 dB: 47-35.000 Hz
 • Impedancja: 8 Ohm
 • Skuteczność (1W / 1m): 88 dB
 • Punkty podziału na zwrotnicach: 2200 Hz(24dB/oct.)
 • Tweeter:: 1 x TWG2504XS
 • Woofer: 1 x W1508XL Q113
 • Budowa: 2-drożna, bas refleks
 • Zalecana moc wzmacniacza: min. 50 Wat
 • Pakowane parami
 • Waga: 6 kg
 • Wymiary (SxWxG) cm: 17 x 31 x 22
 • Wymiary w opakowaniu (SxWxG) cm: 28.6 x 38.2 x 44.8
 • Zalecane ustawienie: Standy, półka lub uchwyt ścienny

SA mantra 5


SA mantra 5 to po prostu fajne kolumny podstawkowe

Ich dźwięk jest jeszcze większy niż przyjemność płynąca z patrzenia na ich wygląd. Pełne, dobrze osadzone i muzykalne brzmienie jest zaproszeniem wysyłanym przez kolumny, do wielu godzin zabawy.

Już sama waga kolumn świadczy o tym, że to poważne konstrukcje. Wykonane zostały z materiałów wysokiej jakości, dobranych tak, by zagwarantować jak najlepsze brzmienie. Ich wykończenie (czarny połysk, satynowa biel oraz naturalny orzech) dopełnia całość, jednocześnie potwierdzając klasę kolumn. Maskownice łączą się z konstrukcją za pomocą ukrytych magnesów.

Dla uzyskania najlepszych efektów zalecamy ustawić kolumny na przeznaczonych do tego celu standach (np. FS4). W razie potrzeby, można je także powiesić na dedykowanym uchwycie W.5 lub postawić na półce.

Stworzone do każdego rodzaju muzyki

SA mantra 5 została stworzona dla ludzi którzy mają szerokie zainteresowania muzyczne. Kolumny dobrze sprawdzą się zarówno w muzyce elektronicznej jak i akustycznej. Dla optymalnego wykorzystania zaleca się by kolumny grały w relatywnie niewielkich pomieszczeniach.

W połączeniu z dobrą elektroniką, SA mantra 5 potrafią zaangażować słuchacza, reprodukując dźwięki w wyjątkowo realistyczny sposób. Kolumny mogą być także używane w systemach wielokanałowych, gdzie mimo niewielkich gabarytów, będą w stanie świetnie wypełnić pomieszczenia odpowiednimi efektami. Ich faktura brzmieniowa świetnie wpisze się w systemy wykorzystujące inne modele rodziny mantra.

Ciągle duży dźwięk z jeszcze mniejszej obudowy

Te dwudrożne konstrukcje mają zaledwie 31cm wysokości, a ich 13cm woofer to specjalnie zaprojektowana jednostka używana tylko w kolumnach System Audio. Membrany wykonano z użyciem włókna szklanego, co zapewnia odpowiednią reakcję na sygnał i dostarcza wyjątkowo autentycznego brzmienia.

Imponujący, jak na tak niewielkie wymiary bas jest wynikiem specjalnej konstrukcji przetwornika. Miedziane pierścienie w konstrukcji pomagają skupiać siłę magnetyczną przetwornika, a projekt mechanicznej części, pozwala na dwa, do trzech razy większy zakres ruchu membrany w porównaniu z klasycznym rozwiązaniem.

Po połączeniu wszystkich właściwości w jednej obudowie, powstaje dźwięk tak pełny, jakiego inne konstrukcje, bez tak zaawansowanych rozwiązań nie są w stanie wygenerować.

SA mantra 5 oferują także wyjątkowe rozwiązanie w zakresie bas refleksu, dla którego przewidziano miejsce na tylnej ściance kolumny. System zaprojektowano jako ujście szczelinowe skierowane w dół. W tym przypadku zminimalizowało to zawirowania powietrza i umożliwiło ustawianie kolumn bezpośrednio w sąsiedztwie ścian. Jest to kolejne wyjątkowe rozwiązanie stosowane przez System Audio, które wyróżnia model SA mantra 5 spośród innych kolumn.

Dbałość o szczegóły

Większość detali w przekazie muzycznym jest dostarczana przez głośniki wysokotonowe. SA mantra 5, podobnie jak inne kolumny rodziny mantra, korzysta z rozwiązania z tekstylną membraną, która nadaje delikatnego ocieplenia, zachowując jednocześnie wszelkie niuanse, tak istotne dla charakteru kolumn SA. Skomplikowane przejścia dźwiękowe są reprodukowane z dużym zapasem dynamiki, co pomaga utrzymywać uwagę słuchacza przez długi czas.

Kolumna z charakterem

Firma SA powstała z zamiłowania do muzyki, a główne założenie, jakim jest przeniesienie każdego posiadacza naszych kolumn bliżej muzyki, przy każdej możliwej okazji powtarzane jest przez nas jak mantra. To właśnie nad spełnieniem tego założenia codziennie pracuje Ole Witthøft oraz cała załoga System Audio.

W naszych kolumnach zawarliśmy nowoczesne rozwiązania technologiczne i wysokiej klasy materiały, jednak technologia ma sens tylko wtedy, gdy przenosi słuchacza bliżej muzyki, takie przynajmniej jest nasze zdanie. Dane techniczne mogą prezentować się wyjątkowo atrakcyjnie, jednak numery i wykresy, czy to na kartce papieru, czy na ekranie komputera nie dostarczą rozrywki. Efekt finalny naszej pracy, odpowiednio zasilony dźwiękiem – tak.